Tutaj możesz zadać pytanie lekarzom specjalistom lub
przeczytać odpowiedzi ekspertów na poszczególne pytania.

Obrzęk limfatyczny
Zadaj nowe pytanie
Ból lewego uda
Płeć nie została wprowadzona, 39 let, Miasto nie jest wymienione
2013-11-02 11:21
Dzień dobry, jestem po operacji żylaków na obu nogach. Operacja była klasyczna a żylaki usunięto tylko od kolan do kostek, ze względu na przyszłość, gdyby trzeba było operować kolano. Biorę Detralex 2-0-2, podobno ma wystarczyć jedno opakowanie, mam siniaki, smaruję je Liotonem 100000, szwy wyjęte, /jedno miejsce bardziej krwawiło/, za 3 tygodnie znów na kontrolę. Boli mnie jednak lewe udo, gdzie żyła została. Mam ją obkładać lodem. Czy może to być zapalenie żył, reakcja po operacji czy ta żyła tez miała być usunięta? Czy grozi zakrzepica czy coś podobnego? Operacja przebiegła bez komplikacji, jednak lewe udo mnie niepokoi. Dziękuję za odpowiedź.
MUDr. Josef Rotnágl
2013-11-02 11:21
Dzień dobry, musiałbym zobaczyć rozpoznanie ultradźwiękowe sprzed zabiegu, aby ocenić, w jakiej mierze operacja była odpowiednia. Bolącego uda bym nie zaniedbywał i zalecam przeprowadzenie badania ultradźwiękiem w celu wykluczenia zakrzpicy Na razie należy używać wysokich pończoch uciskowych lub bandaży aż do pachwiny.
Czy mogę iść do ciężkiej fizycznie pracy po zapaleniu żył?
Płeć nie została wprowadzona, 39 let, Miasto nie jest wymienione
2013-11-02 07:32
Dzień dobry Panie Doktorze, chciałbym spytać, czy po przejściu zakrzpicy żył mięśń. mogę iść do pracy na stanowisko dekarza. Zakrzpicę przeszedłem 10.2.13, następnie było leczenie Fraxiparinem F 1ml na 5 dni, potem Warfarinem 5mg 2tbl dziennie 12.2. poziom INR 1,42, 21.2. INR 2,7 - od tego czasu używam Warafin 2,5mg dziennie. Moja praca jest bardzo ciężka fizycznie, na mrozie i w temperaturach 40 stopni w lecie, zwykle na kolanach, czasem nawet 10 godzin dziennie. Dziękuję za Pana opinię. Jiří.
MUDr. Stanislav Šárník
2013-11-02 07:32
Dzień dobry, to zależy od czynników. Według informacji, które Pan podaje, może Pan iść do pracy. Ważne, aby INR było około 2,5. Ponadto istotne jest to, jak się Pan czuje, jakie ma Pan dolegliwości na kończynie, czy ma Pan obrzęki itp. Ale jeśli wartościować tylko na podstawie opisanych informacji, to może Pan wrócić do pracy. Dziękuję za zapytanie.