Tutaj możesz zadać pytanie lekarzom specjalistom lub
przeczytać odpowiedzi ekspertów na poszczególne pytania.

Ciężkie nogi
Zadaj nowe pytanie
ODPOWIEDZ
Człowieku, 55 let, Wrocław
2017-01-09 22:09
Mam pytanie lekarz angiolg stwierdził początki choroby żylakowej u pajączki głównie na udach i dolegliwości typu ciężkości nóg zmęczenia wieczornego i mam siedzący tryb pracy i w rodzinie występowała choroba żylakowa i lekarz po badaniu zalecił pończochy /rajstopy przeciwżylakowe na początek w klasie profilaktycznej a póżniej w pierwszej klasie ucisku mam pytanie czy dla mężczyzny nie będzie to kłopot bo lekarz zaleca aby był to produkt na cale nogi obie i czy to nie będzie dyskomfort i czy takie noszenie tych rajstop coś pomoże i czy to pomoże w zapobieżeniu rozwijania się choroby żylakowej
dr. Marcin Kucharzewski
2017-01-09 22:09
Witam serdecznie Zalecenia Pańskiego lekarza są jak najbardziej właściwe. Stosowanie wyrobów uciskowych powinno zmniejszy, a nawet całkowicie zlikwidować objawy. Nie zatrzyma natomiast postępu choroby, tzn postęp choroby będzie następował, ale jego nasilenie nie będzie zależało od stosowania pończoch. Będzie to zależne od Pana organizmu. Co do stosowania pończoch. Na pewno lekarz, który Pana badał ma najlepszy wgląd w to jakie wyroby powinien Pan stosować. Jednak jeśli ma Pan tylko pajączki, a nie ma dużych żylaków to może wystarczy stosowane podkolanówek. Mam pacjentów stosujących pończochy i takich, ktorzy nie decydują się na nie z róznych względów i wola nosić podkolanówki. Wazne zeby podkolanówki kończyny sie około 4 cm ponizej zgięcia kolana zeby nie uciskały w tym miejscu. Pozdrawiam
odpowiedz
Płeć nie została wprowadzona, 27 let, Zagranica
2016-06-28 14:35
Witam. 2 miesiace temu urodzilam dziecko.Do tej pory borykam się z nadciśnieniem i wysokim plusem. Od jakiś 6 tygodni zaczęłam odczuwać bol w okolicy pachwiny w lewej nodze. Stopniowo bol zaczął schodzić niżej do uda, zaczął być odczuwalny pod kolanem sporadycznie w lydce. Wieczorem strasznie bola mnie nogi, ledwo chodzę. Wszystko to bez obrzędów, zmian skórnych. Wydaje mi się ze zyly w okolicach kolan są bardziej widoczne. Miałam robione badanie dopplera które nic nie wykazało.Czy to może być jednak zakrzepica ?
dr. Marcin Kucharzewski
2016-06-28 14:35
Opisany przykład nie daje możliwości jednoznacznego wykluczenia ani potwierdzenia zakrzepicy. Opisane dolegliwości pod postacią bólu w pachwinie który quot;schodziquot; w dól nogi sa mało charakterystyczne dla zakrzepicy. Zwykle objawy zakrzepicy wiążą się z obrzękiem i bólem zlokalizowanym w dalszej części kończyny czyli stopie, podudziu. Dodatkowo przeciwko zakrzepicy przemawia ujemny wynik wykonanego badania usg doppler. Ważne jest natomiast, kto wykonywał badanie i jakie ma doświadczenie w wykonywaniu badania- czy był to specjalista chirurgii naczyń czy lekarz rodzinny.
Pulsowanie w łydkach
Człowieku, 61 let, Rokytnice
2013-10-30 08:10
Witam, przepraszam, jeśli na pytanie już odpowiedziano, ale nie znalazłem odpowiedzi. Już długo mam pulsowanie w łydkach. Nie boli, tylko je czuję - widać, że mięśnie pulsują - ja mówię, że mi tam chodzą węże. Raz bardziej, raz mniej, chyba w zależności od zmęczenia. Może mi Pan poradzić, skąd się te "węże" biorą i czym je zlikwidować? Dziękuję za odpowiedź. Jon V.
MUDr. Josef Rotnágl
2013-10-30 08:10
Witam. Takie pulsowanie mięśni nazywa się fascykulacją i czasem występuje przy zmęczeniu, zwłaszcza w połączeniu ze stresem. Może to też być jeden z objawów niewydolności żylnej, kiedy takie dolegliwości nazywa się syndromem niespokojnych nóg. Nie chodzi w żadnym razie o żaden ważny objaw, ale jeśli dolegliwości byłyby wyraźnie nieprzyjemne, proszę spróbować używać rozpuszczalnego magnezu raz dziennie a jeśli to nie pomoże, zalecam zwrócić się do lekarza ogólnego, i dalej do poradni żylnej na wykonanie ultradźwięku systemu żylnego.
Ból obu kończyn
Płeć nie została wprowadzona, 54 let, Blansko
2013-10-26 18:54
Dzień dobry, już od dłuższego czasu bolą mnie obie kończyny, od ud przez kolana po łydce przez podbicie aż do palców. Nie mogę się rano rozruszać, nogi są jak z ołowiu i podbicia bolą aż do palców, które jakby cierpły. Boli też w bezruchu. Nogi są napięte jak struny. Leczę się na reumatyczne zapalenie stawów i mam rozpoznanie na kręgosłupie, który też ciągle boli w okolicy c3-7. Ponadto mam problemy ze skłonnością do zakrzepicy. Dwa razy miałam zakrzepicę biorę leki godasal na rozrzedzenie. Czy to mogą być problemy od kręgosłupa czy może raczej żylne? Dziękuję za odpowiedź. J. Juríková
MUDr. Josef Rotnágl
2013-10-26 18:54
Dzień dobry, poranne bóle przy starcie są typowe dla problemów stawów. Kłopoty żylne przejawiają się raczej w postaci obrzęków i poczucia napięcia i ociężałości pod wieczór. Jednakże z Pani zapytania trudno dokładnie rozróżnić dolegliwości i w razie przedłużającego się podejrzenia warto by poddać się badaniu żył i stwierdzić ewentualny udział tego elementu w Pani dolegliwościach. Pozdrawiam.